شهروند: استقلال این روزها در حد نام بزرگی که دارد، فوتبال بازی می‌کند و با تغییراتی که در کادرفنی‌اش ایجاد شده،‌ توانست از بحران فاصله بگیرد و از قعر جدول پله‌پله خودش را به جمع تیم‌های بالانشین برساند تا برای کسب سهمیه بجنگد
قرارداد شفر با استقلال تا پایان فصل بعد است اما قرارداد‌ سال آینده بستگی به چند شرط مهم دارد که باید اجرایی شود. یکی از شانس‌های باشگاه برای شفر کسب یک جام است و البته مشخص است که با توجه به قهرمانی احتمالی پرسپولیس در لیگ برتر آنها خواهان قهرمانی حذفی هستند که حالا با حضور در فینال به یک‌قدمی آن رسیده‌اند. مدیران باشگاه همچنین برای لیگ شرط گذاشته‌اند که استقلال با سرمربی جدیدش باید میان سه تیم اول لیگ قرار بگیرد و به بیانی دیگر بتواند سهمیه آسیایی کسب کند. درصورتی که این دو اتفاق بیفتد، شفر به صورت اتوماتیک قراردادش برای فصل دوم هم تمدید خواهد شد و این مربی با دوبرابر رقم فعلی قراردادش یعنی مبلغ ۶۰۰‌هزار دلار (به جز آپشن‌ها) در استقلال خواهد ماند. نکته قابل توجه اینجاست که با این روند احتمالا استقلال در پایان لیگ قطعا جزو ٤ تیم برتر خواهد بود، منتهی سهمیه آسیا هم با قهرمانی در جام حذفی آن هم به صورت حضور مستقیم به دست خواهد آمد. به این ترتیب از آنجایی که شفر با بازیکنان و هواداران هم ارتباط بسیار خوبی برقرار کرده و تیم هم در شرایط خوبی قرار دارد، همه چیز برای تمدید قرارداد او مهیاست.

شفر: هیچ‌کسی با من برای تمدید حرف نزده است

وینفرد شفر به احتمال بسیار زیاد ‌سال آینده هم سرمربی استقلال خواهد بود و با توجه به تحول خوبی که در تیم ایجاد و شناختی که از فوتبال ایران پیدا کرده است،‌ مدیران باشگاه هم گزینه خارجی بهتر از او برای همکاری نخواهند داشت. با توجه به این‌که مدیران باشگاه ضمن اعلام شرط و تمدید قرارداد از آمادگی برای انجام این کار صحبت کرده‌اند، سرمربی آلمانی استقلال در مصاحبه اخیر خود با برنامه شب‌های فوتبالی گفته است: «تمدید قرارداد؟ از باشگاه استقلال هیچ‌کس درباره تمدید قراردادم با من حرفی نزده است؛ اطلاعی در این خصوص ندارم و البته خودم هم فعلا تمرکزم روی بازی‌های استقلال است و به تمدید قرارداد فکر نمی‌کنم».

شروط تمدید قرارداد مرد آلمانی چیست؟

افتخاری: قرارداد شفر تمدید می‌شود

مرد آلمانی تیمی ساخته که رکورد گل نخوردن یک دروازه‌بان در لیگ را شکست و به فاجعه خط حمله هم پایان داد و این تیم در چند بازی گل‌های زیادی به حریفان زده است. در جام حذفی هم آبی‌پوشان به فینال رسیده‌اند و بیشترین شانس را برای قهرمانی دارند. به این ترتیب حالا همه منتظر تعیین تکلیف موضوع تمدید قرارداد شفر هستند. در شرایطی که مدیران باشگاه برای این کار اعلام آمادگی کرده‌اند،‌ سرمربی آلمانی آبی‌پوشان رسما اعلام کرده است هنوز هیچ مذاکره‌ای با او صورت نگرفته است.

شهروند: استقلال این روزها در حد نام بزرگی که دارد، فوتبال بازی می‌کند و با تغییراتی که در کادرفنی‌اش ایجاد شده،‌ توانست از بحران فاصله بگیرد و از قعر جدول پله‌پله خودش را به جمع تیم‌های بالانشین برساند تا برای کسب سهمیه بجنگد. مدیران باشگاه در نیم‌فصل اول پس از باخت به ذوب‌آهن علیرضا منصوریان را از کار برکنار کردند و وینفرد شفر را در رأس هدایت تیم‌شان قرار دادند و یک قرارداد تا پایان فصل با او امضا کردند که تمدید آن شرط و شروط خاصی داشت. مربی مو سفید آلمانی نخستین ماموریتش این بود که استقلال را از بحران خارج کند و شفر برخلاف انتظارهایی که از ابتدا وجود داشت، توانست این تغییر بزرگ را ایجاد کند.

تحول خوب

اخیرا سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال در مصاحبه‌ای پیرامون شروط تمدید قرارداد شفر با تأیید مطالبی که عنوان شد، گفته است: «موفقیت را برای وینفرد شفر طوری تعریف کردیم که استقلال سهمیه آسیا بگیرد و یکی از دوجام (لیگ یا حذفی) را کسب کند. حالا که در فینال حذفی هستیم و به امید خدا قهرمان می‌شویم، طبق توافقی که انجام دادیم، قرارداد تمدید می‌شود. برای او نیز پاداش در نظر گرفته‌ایم.» حسن زمانی عضو هیأت‌مدیره سه روز قبل در مصاحبه‌ای در این رابطه توضیح داد: «هنوز جلسه‌ای در هیأت‌مدیره نداشته‌ایم، اما در جلسه آتی خودم بحث تمدید قرارداد شفر را مطرح خواهم کرد تا دیگر اعضا نیز نظرشان را بدهند.» البته پندار توفیقی معاون اجرایی باشگاه استقلال در اظهارنظری جالب چند روز قبل اعلام کرده بود که از ابتدا قرارداد شفر با استقلال ١,٥ساله بوده و قرارداد این مربی با توجه به شرایط تیم تمدید شده است که این تناقض‌ها هم برای هواداران سوالات زیادی به وجود آورده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *