خبرگزاری ایسنا: رئیس اپوزیسیون سوریه به دلیل “شرایط نامناسب جسمانی‌”اش استعفا کرد.

 به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ریاض سیف، رئیس اپوزیسیون سوریه دیروز در نامه‌ای خطاب به اداره کل این اپوزیسیون نوشت: شرایط و اوضاع جسمانیم بدتر شده و دیگر نمی‌توانم به وظایف خود به عنوان رهبر این اپوزیسیون عمل کنم
خبرگزاری ایسنا: رئیس اپوزیسیون سوریه به دلیل “شرایط نامناسب جسمانی‌”اش استعفا کرد.

ریاض سیف افزود: از ریاست این اپوزیسیون استعفا می‌دهم و آرزو می‌کنم که بتوانید رئیس جدیدی را انتخاب کنید و برای همه آرزوی توفیق و موفقیت در مسئولیت‌هایشان را دارم.

این در حالی است که اداره کل اپوزیسیون سوریه در ماه مه ۲۰۱۷ ریاض سیف را به عنوان ششمین رئیس خود برگزیده بود. وی از بارزترین چهره‌های این اپوزیسیون به شمار می‌رود و قبل از شعله‌ور شدن بحران سوریه دو بار بازداشت شده بود.

احمد رمضان، رئیس بخش رسانه‌ای اپوزیسیون سوریه نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: بیماری بر سیف غلبه کرده و به همین دلیل تصمیم گرفته است تا از ریاست این ائتلاف ملی سوریه استعفا دهد.

قرار است که به زودی نشست‌های اپوزیسیون سوریه برگزا شود اما با توجه به شرایط دشوار حاکم بر اپوزیسیون و هیات مخالفان سخت است که این نشست‌ها بتوانند نام رئیس جدید این ائتلاف را اعلام کنند.

 به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ریاض سیف، رئیس اپوزیسیون سوریه دیروز در نامه‌ای خطاب به اداره کل این اپوزیسیون نوشت: شرایط و اوضاع جسمانیم بدتر شده و دیگر نمی‌توانم به وظایف خود به عنوان رهبر این اپوزیسیون عمل کنم.

نصر حریری، رئیس هیات مذاکرکنندگان مخالفان سوریه نیز در واکنش به این تصمیم ریاض سیف گفت: حضورت برای ما بسیار مهم است و مطمئنیم که استعفا از ریاست اپوزیسیون هرگز باعث نمی‌شود که در صحنه تلاش و فعالیت ملی برای رسیدن به اهداف ملت سوریه در رسیدن به آزادی، عدالت، عزت و مواردی که بسیار برای تحقق آنها تلاش کردیم و از چیزهای زیادی در این راه گذشتیم و هزینه‌های زیادی را نیز در راه آن متحمل شدیم، حضور پیدا نکنی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *