خبرگزاری مهر: محققان با کمک فناوری پرینترهای جوهرافشان نوعی بارکدهای خوراکی حاوی دوز مشخصی از دارو تولید کردند
بسیاری از مزایای این روش مربوط به امکان چاپ دارو است و نه استفاده از کد QR. یکی از مهم ترین مزایای این روش تعیین دقیق دوز است. اگر فرد بتواند دارو را چاپ کند، می توان مقدار دقیق یک یا دو دارو را در یک پرینت گنجاند، به این ترتیب تعداد داروهایی که بیمار باید جداگانه مصرف کند، نیز کاسته می شود.

محققان با استفاده از فناوری پرینتر جوهرافشان نوعی بارکدهای QR خوراکی تولید کرده اند که می تواند دوز خاصی از دارو را با توجه به نیاز بیمار در خود حمل کند. با اسکن کردن این بارکد می توان به اطلاعات ایمنی مصرف داروی مورد نظر نیز دست یافت.

می توان برای چاپ داروهای مختلف از جوهرهای رنگی استفاده کرد. همچنین شدت رنگ پرینت نیز مقدار دوز را نشان می دهد.

خبرگزاری مهر: محققان با کمک فناوری پرینترهای جوهرافشان نوعی بارکدهای خوراکی حاوی دوز مشخصی از دارو تولید کردند.

بارکدهای خوراکی به بدن دارو می‌رسانند

به گزارش نیواطلس، تحقیقات جدید دانشگاه کپنهاگ نشان می دهد داروهای نسل آتی علاوه بر آنکه راحت تر بلعیده می شوند، بلکه هوشمندتر از نمونه های امروزی هستند.

همچنین این روش از گسترش داروهای تقلبی نیز جلوگیری می کند.

——————-
ورزش سه: رضا عنایتی از هفته شانزدهم به عنوان سرمربی دائم سیاه جامگان انتخاب شد که در این مدت تیمش در یک بازی پیروز شد و ۴ بازی هم بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید
اما اکبر میثاقیان، سرمربی اول فصل سیاه جامگان هم در ۹ بازی سرمربی این تیم بود که او در ۹ بازی که ۵ بازی آن خانگی بود تنها ۷ امتیاز کسب کرد و البته هرگز در آن زمان سیاه جامگان موفق نشد دروازه خود را بسته نگه دارد.

هرچند رضا عنایتی در این فصل موفق نشده تیمش را از قعر جدول جدا کند؛ اما حداقل از نظر نتیجه گیری نسبت به سایر تیم های پایین جدولی نتایج بدی کسب نکرده است و کارنامه امیدوار کننده ای به جای گذاشته اند.

عنایتی در این ۸ هفته در ۵ بازی در خارج از خانه بازی کرد و در ۳ بازی تیمش در مشهد به میدان رفت که در این هفته ها مشکی پوشان ۴ کلین شیت به ثبت رساندند و موفق شدند ۵ گل بزنند.

اما علیرضا مرزبان که بعد از میثاقیان به عنوان سرمربی سیاه جامگان انتخاب شد و در ۴ بازی این تیم تنها یک امتیاز بدست آورد که آن یک امتیاز هم برابر استقلال بود.

ورزش سه: رضا عنایتی از هفته شانزدهم به عنوان سرمربی دائم سیاه جامگان انتخاب شد که در این مدت تیمش در یک بازی پیروز شد و ۴ بازی هم بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید.
نکته مهم ماجرا این است که عنایتی از نیم فصل دوم که رسما به عنوان سرمربی سیاه جامگان انتخاب شده حتی از پدیده هم امتیازهای بهتری جمع کرده است، چراکه شاگردان رضا مهاجرای در طول ۸ هفته اخیر در ۵ بازی شکست خورده اند، ۲ نتیجه تساوی بدست آورده اند و تنها در یک بازی پیروز شده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *