خبرگزاری ایلنا: صرافی‌ها بر اساس دستور بانک مرکزی و با هدف کنترل بازار ارز، از فروش دلار دولتی به دلالان خودداری می‌کنند
بر این اساس افرادی که به صورت متوالی یا به میزان بیش از ۱۰ هزار دلار اقدام به دریافت دلار بانکی کنند به عنوان دلال توسط صرافی‌ها شناخته می‌شوند.

قیمت خرید یورو هم ۵ هزار و ۸۷۰ تومان است و فروش این ارز با قیمت ۶ هزار و ۳۰ تا ۶ هزار و ۷۰ تومان با سقف سه هزار یورو انجام می‌شود.

در حال حاضر هر دلار آمریکا با قیمت بانکی در یکی از صرافی‌های خیابان فردوسی  ۴۶۹۰ به فروش می‌رسد و سقف پرداختی با کارت ملی ۲ هزار دلار است.

تمامی صرافی‌ها بر اساس دستور بانک مرکزی و کنترل بازار ارز، از فروش دلار بانکی به دلالان خودداری می‌کنند.

فروش دلار بانکی با قیمت مصوب به این افراد ممنوع شده است.

در بازار آزاد قیمت خرید دلار برای بالاتر از دو هزار دلار ۴ هزار و ۷۵۰ تا ۴ هزار و ۷۷۰ تومان عنوان می‌شود  اما برای مبالغ خرد ۴ هزار و ۷۸۰ تومان معامله می‌شود‌.

صرافی ملت که تا پیش از این عرضه تا ۱۰۰ هزار دلار داشت، هم اکنون سقف عرضه خود را به ۳۰هزار دلار کاهش داده است اما همچنان صف طویل صرافان و مردم عادی که قصد سرمایه گذاری در بازار دلار را دارند ادامه دارد.

اما صرافی گاندی و المپیک به خبرنگار ایلنا گفتند که دلار ندارند و از اعلام قیمت آن هم خودداری کردند.

این افراد به ایلنا گفتند که برای این سفرها حدود هزار تا سه هزار دلار نیاز دارند.

همچنین قیمت فروش دلار ۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.

خبرگزاری ایلنا: صرافی‌ها بر اساس دستور بانک مرکزی و با هدف کنترل بازار ارز، از فروش دلار دولتی به دلالان خودداری می‌کنند.
در حال حاضر عمده خریداران دلار در بازار آزاد و از صرافی‌ها را مسافران سفرهای خارجی و تورهای عید ۱۳۹۷ شامل می‌شوند.

فروش دلار بانکی از سوی صرافی‌های دولتی به دلالان ممنوع شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *