خبرگزاری ایسنا: اردکانیان نسبت به کم آبی تابستان پیش‌رو هشدار داد و از مسئولین خواست تا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند

خبرگزاری ایسنا: اردکانیان نسبت به کم آبی تابستان پیش‌رو هشدار داد و از مسئولین خواست تا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

اردکانیان تصریح کرد:‌ هر چقدر در مصرف برق عادت کنیم درست و صحیح مصرف کنیم در تابستان خطر کمتری در ارتباط با خاموشی‌ها خواهیم داشت.

وی ادامه داد: ما خشک‌ترین سال را در نیم قرن اخیر تجربه می‌کنیم. در برخی از مناطق فلات مرکزی مثل زاینده‌رود اصفهان این خشکی بیشتر است. تا به حال چنین خشکی را سد زاینده‌رود از زمان تاسیسش به یاد ندارد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۹ هزار و ۳۰۰ مگاوات تولید برق از نیروگاه‌های آبی داشتیم. امسال در بهترین حالت به حدود پنج هزار مگاوات خواهد رسید یعنی چهار هزار و ۳۰۰ مگاوات کاهش تولید برق در نیروگاه‌ها داریم.

 رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیات دولت این هفته، اظهار کرد: کاهش ذخایر سدها روی مصرف شرب اثر می‌گذارد. کاهش ارتفاع سدهایی که نیروگاه برق دارند طبیعتا ما را با کاهش تولید برق در تابستان روبرو می‌کند. این دو موضوع واقعیت‌هایی است که ما با آن مواجه هستیم. بهتر است که از الان بدانیم تابستان کم‌ آبی داریم و صحیح مصرف کردن را از الان آغاز کنیم.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: فرصت پیش‌رو برای ما به عنوان مسئولین مستقیم دست‌اندرکار امکان برنامه‌ریزی و برای مردم امکان صرفه‌جویی را فراهم می‌کند. هر چقدر مخازن موجود آب ما کمتر و صحیح‌تر مصرف شود ما تابستان بهتری را پشت سر خواهیم گذاشت.

——————-

خبرگزاری ایسنا: متخصصان استرالیایی می‌گویند: مصرف روزانه سه فنجان قهوه می‌تواند عملکرد قلب را بهبود دهد.

بر اساس یک مطالعه جدید با وجود آنکه تاثیرات نوشیدنی‌هایی از قبیل قهوه و چای به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اما هنوز به طور قطع در مورد فوائد و مضرات آنها اظهار نظر نشده است

خبرگزاری ایسنا: متخصصان استرالیایی می‌گویند: مصرف روزانه سه فنجان قهوه می‌تواند عملکرد قلب را بهبود دهد.

یکی از محققان این مطالعه گفت: این باور عمومی وجود دارد که کافئین عامل محرک در بروز مشکلات ریتم قلب است هر چند مطالعه جامع انجام شده تایید کننده این ادعا نیست.

بر اساس یک مطالعه جدید با وجود آنکه تاثیرات نوشیدنی‌هایی از قبیل قهوه و چای به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اما هنوز به طور قطع در مورد فوائد و مضرات آنها اظهار نظر نشده است.

متخصصان استرالیایی با اشاره به این موضوع مدعی شده‌اند که این ماده محرک می‌تواند با بهبود عملکرد قلب مرتبط باشد. علاوه بر این، نحوه مصرف این ترکیب نقش قابل توجهی در این خصوص ایفا می‌کند.

متخصصان در ادامه بررسی‌ها روی چگونگی تاثیر کافئین روی سلامت دریافتند این ماده نمی‌تواند برای قلب مضر باشد. اغلب به بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی آریتمی قلب توصیه می‌شود از مصرف کافئین خودداری کنند.

به گزارش مدیکال دیلی، متخصصان در رابطه با چگونگی تاثیر مصرف کافئین روی ۲۲۸ هزار و ۴۶۵ نفر دریافتند در افرادی که به طور مرتب قهوه مصرف می‌کنند ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ۶ درصد کاهش پیدا می‌کند. همچنین بررسی بیشتر روی ۱۱۵ هزار و ۹۹۳ بیمار حاکی از کاهش ۱۳ درصدی این خطر بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *