عصر ایران: در هفته ها و ماه های گذشته خبرها، گزارش ها و تحلیل های مربوط به “محمد بن سلمان” ولیعهد ۳۲ ساله سعودی در رسانه های جهانی به ویژه در رسانه های غربی افزایش چشمگیری داشته است
در واقع نام ولیعهد سعودی با این واژه اختصاری در رسانه های غربی تبدیل به “برند” شده است و نشان از اهمیتی است که این رسانه ها برای این مقام سعودی قایل هستند.

واژه ” MBS” واژه خاصی است که در هفته های گذشته برای خلاصه کردن نام ولیعهد سعودی در رسانه های غربی ابداع شده است.

«MBS» کیست؟

ولیعهد سعودی ۳ هفته گذشته را در ایالات متحده آمریکا بود و روز شنبه – دیروز- این کشور را به مقصد فرانسه ترک کرد.

از زمان آغاز سفر یک ماه پیش “محمد بن سلمان” به مصر، بریتانیا و ایالات متحده آمریکا نیز حجم خبرهای مربوط به ولیعهد سعودی افزایش قابل ملاحظه ای یافته است.

عصر ایران: در هفته ها و ماه های گذشته خبرها، گزارش ها و تحلیل های مربوط به “محمد بن سلمان” ولیعهد ۳۲ ساله سعودی در رسانه های جهانی به ویژه در رسانه های غربی افزایش چشمگیری داشته است.

البته به کار بردن واژه های اختصاری برای “اشخاص ،شرکت ها و سازمان ها” امر جدیدی نیست و رسانه ها غالبا برای خلاصه کردن تکرار نام ها از اسامی اختصاری استفاده می کنند.

رسانه های غربی ۴-۵ دهه پیش نیز برای پادشاه سابق ایران از نام ” SHAH” استفاده می کردند و شاه سابق ایران به این نام در رسانه های غربی تبدیل به یک “برند” شده بود.

رسانه های غربی در ماه های گذشته ابتکار دیگری را نیز درباره “محمد بن سلمان” به کار برده اند و آن ابداع یک نام خاص و اختصاری برای ولیعهد سعودی است.

——————-

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال استقلال از ساعت ۱۲ امروز یک تمرین تاکتیکی را با حضور اعضای کادر فنی و بازیکنانش برگزار کرد
خبرگزاری فارس: تیم فوتبال استقلال از ساعت ۱۲ امروز یک تمرین تاکتیکی را با حضور اعضای کادر فنی و بازیکنانش برگزار کرد.

*پیش از شروع تمرین وینفرد شفر برای دقایقی با استقلال ها به صحبت پرداخت و سپس آنها را در اختیار ساناک و طاهری قرار داد. در جریان تمرین امروز مهاجمان ضربه به سمت دروازه را زیر نظر سرمربی این تیم انجام دادند.

*بهنام برزای و خسرو حیدری امروز به تمرینات اختصاصی پرداختند. حیدری در بازی گذشته به دلیل آسیب دیدگی جزئی روی نیمکت حضور داشت.

* با تشخیص شفر ۴ ملی پوش تیم استقلال در تمرین امروز حضور نداشتند. از جمع ملی پوشان تنها حسینی و چشمی در تمرین حاضر بودند و نفراتی مثل غفوری، امید ابراهیمی، پژمان منتظری و .. در تمرین امروز حضور نداشتند.

*اعضای تیم استقلال روز سه شنبه ساعت ۱۸ تهران را به مقصد تبریز ترک خواهند کرد.

*داریوش شجاعیان که گفته می‌شود به تیم ملی دعوت شده و روز گذشته هم در تمرین ریکاوری ملی پوشان شرکت کرده بود امروز به خاطر سالروز تولدش مورد استقبال استقلالی‌ها قرار گرفت.

*ماما بابه تیام مهاجم سنگالی استقلال بعد از یکی دو هفته مصدومیت از امروز به تمرینات استقلال برگشت.

به گزارش فارس، تیم فوتبال استقلال روز چهارشنبه ساعت ۱۸ تهران را به مقصد تبریز ترک خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *