تبلیغات

145 هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت می‌کنند

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» حجت‌الاسلام محمدعلی خسروی رئیس ستاد اجرایی پانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت پیش از طهر امروز در نشست خبری مربوط به این آزمون گفت: چهارشنبه 19 آبان‌ماه کارمندان دولت به صورت الکترونیکی در این آزمون شرکت می‌کنند و پنجشنبه 20 آبان‌ماه نیز قرآن آموزان مؤسسات و داوطلبان آزاد به صورت کتبی آزمون خواهند داد.

مرتضی خدمتکار دبیر اجرایی این آزمون ظی این نشست خبری تعداد کارمندان دولت مشارکت کننده در پانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت را 82 هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 75 هزار نفر به صورت الکترونیکی و 7 هزار نفر نیز به صورت کتبی آزمون خواهند داد.

به گفته وی تعداد داوطلبان شرکت‌کننده از مؤسسات و همچنین داوطلبان آزاد این آزمون در مجموع 70 هزار نفر است که داوطلبان آزاد 7 درصد از این تعداد را تشکیل می‌دهند.

خدمتگار همچنین درصد مشارکت قرآن آموزان مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت در رشته‌های چهارگانه حفظ قرآن، ترجمه و مفاهیم قرآن، تدبر در قرآن و معارف قرآن و اهل‌بیت( معارف نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و عقاید قرآنی) را به ترتیب 55، 41، 1/5 و 2/5 درصد اعلام کرد.

وی استانهای اصفهان با 15 هزار و 552 داوطلب، البرز با 14 هزار و 95 داوطلب و خراسان رضوی را با 10 هزار و 732 داوطلب به عنوان سه استان پیشتاز در مشارکت در مجموع هر دو بخش مؤسسات و کارمندان اعلام کرد و در همین راستا از مؤسسات تبیان اهواز، نسیم وحی خلخال و قرآن و نهج‌البلاغه قم به عنوان سه مؤسسه با بیشترین آمار قرآن آموز در این آزمون نام برد.

انتهای پیام/

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار