تبلیغات

۱۰ هزار کارت هوشمند برای معلولان زنجان صادر می شود

فرهاد میرزایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ۱۳ آذرماه سالروز جهانی معلولان، افزود: در حال حاضر استان زنجان ۱۹ هزار معلول ثبت شده دارد و از این تعداد معلول ۳۸.۲ درصد معلولان جسمی و حرکتی هستند. 

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان زنجان به صدور کارت هوشمند برای معلولان اشاره کرد و ادامه داد: از اول آبان ماه سال جاری تاکنون۶ هزار و ۵۰۰ کارت هوشمند صادر شده است و تا پایان سال و براساس هدفگذاری انجام گرفته ۹ الی ۱۰ هزار کارت هوشمند برای معلولان استان زنجان صادر می شود.

میرزایی تاکید کرد: طبق ماده یک قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تشخیص و طبقه بندی انواع معلولیت ها انجام می شود و با تهیه دستگاه های سخت افزاری و نرم افزاری تخصصی از اول آبان سالجاری، صدور کارت شناسایی معلولان با معیارهای بین المللی و به دو زبان فارسی و انگلیسی آغاز شده است.

وی به مزایای صدور کارت بین المللی معلولان اشاره کرد و یاد آور شد: با صدور این کارت فرد می تواند در سراسر جهان بدون ارائه گواهی، از خدمات سازمان ها و ادارات مرتبط با حوزه معلولان بهره مند شود و دریافت وسایل کمک توانبخشی، استفاده از امکانات ورزشی و تفریحی، استفاده نیم بها از وسایل نقلیه عمومی، تخفیف درمانی و بیمارستانی، دوره های آموزشی رایگان فنی و حرفه ای، معافیت هزینه صدور پروانه ساخت و عوارض نوسازی ازمزایای کارت هوشمند است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: با برگزاری کمیسیون های پزشکی تشخیص نوع و شدت معلولیت بر مبنای استانداردهای بین المللی، کارت شناسایی معلولان زنجانی صادر می شود.

میرزایی تصریح کرد: خوشبختانه اداره کل بهزیستی استان زنجان در بحث صدور کارت هوشمند برای معلولان اقدامات خوبی را داشته است و جزو ۱۳ استان برتر در بحث صدور کارت هوشمند برای معلولان است. 

وی گفت: با استفاده از کارت هوشمند بین المللی معلولان، بسیاری از مشکلات مرتبط با اجرای برنامه ها و ارائه امکانات به جامعه هدف معلولان تسهیل می شود.

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار