تبلیغات

آذربایجانی های مقیم انزلی یاد و خاطره سلیم موذن زاده را گرامی داشتند

کد خبر: 82328778 (5695871) | تاریخ خبر: 12/09/1395 | ساعت: 9:14|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش خبرنگار ایرنا، شامگاه پنجشنبه در مسجد امام حسین (ع) ولی آباد بندرانزلی مردم همیشه درصحنه با اطلاع رسانی های متعدد انجام شده در روزهای گذشته بعد ازنماز مغرب و عشاء گرد هم آمده و با عزاداری و سینه زنی در غم از دست دادن مداح اهل بیت سوگواری کردند.
طنین نوای زینب زینب که از این مداح مشهور اهل بیت و عارف اردبیلی به یادگار مانده، روح هر شنونده ای را جلا می داد.
صدای اعجاز انگیزی که از مرزها فراتر رفته و درجای جای این گیتی به سه زبان ترکی و فارسی و عربی دلهای بسیاری را عاشق اهل بیت کرده و درمیان همه اقوام به دل نشسته ، اینک دردل خاک آرمیده و تنها نواهای بجا مانده از این استاد، یادآور روزهایی خواهد بود که با عشق تمام در رثای ائمه اطهار می خواند.
سلیم موذن زاده اردبیلی در سال 1315 خورشیدی در محله تازه شهر اردبیل چشم به جهان گشود.
صدای خوب در خانواده وی موروثی بوده و شیخ فرج اردبیلی پدر بزرگ، شیخ کریم پدر استاد سلیم و تمام برادرانش به نام های شادروانان نعیم، رحیم و داوود موذن زاده اردبیلی از صدای بسیار خوب برخوردار بودند که همه آنان از این نعمت الهی در راه ترویج مکتب اهل بیت (ع) بخصوص مناقب و مصائب چهارده معصوم (ع) و عزاداری های محرم بهره جسته اند.
مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی بیش از 60 سال از عمر خویش را صرف اجرای برنامه های نوحه خوانی و مداحی کرد.
توانایی بی وصف در اجرای برنامه های گوناگون مداحی ، نوحه خوانی ، مولودی خوانی ، اذان و قرائت قرآن مجید از دوران نوجوانی وی را در ردیف یکی از مطرح ترین افراد در این رشته ها قرار داده است.
آن مرحوم بطور متوسط روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده و بیش از دو هزار و 500 عنوان نوار کاست مربوط به برنامه های او از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان های عربی ، فارسی و آذری موجود است.
شهر ساحلی انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار:رضا اکبری ** انتشاردهنده: کبیری
7471/2007

انتهای پیام /*

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار