تبلیغات

برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانشجویان محروم در دانشگاه‌ بریستول

دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاه‌ بریستول که در دروس پیش‌نیاز نمرات ضعیف داشته باشند می‌توانند در کلاس‌های تقویتی این دانشگاه شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از تلگراف، با توجه به اینکه برای شرکت در کلاس‌های دانشگاهی باید میزان نمرات دروس پیش‌نیاز از حد معینی بالاتر باشد، دانشگاه بریستول برای دانشجویانی که نتوانسته‌اند به این حد نصاب برسند، کلاس‌های تقویتی برگزار می‌کند.

مقامات دانشگاه بریستول اعلام کرده‌اند که طی بررسی‌های انجام شده اکثر دانشجویان ضعیف از خانواده های محروم هستند و نیاز دارند که تحت حمایت قرار بگیرند. این در حالیست که بسیاری از فرزندان این خانواده‌ها اولین دانشجوی خانواده محسوب می‌شوند.

این طرح ابتکاری برای اولین بار توسط جاستین گرینینگ وزیر آموزش انگلیس مطرح شد و دانشگاه بریستول اولین مرکزی است که آن را اجرا می‌کند.

هیو بردی معاون دانشگاه بریستول گفت: مهمترین هدف ما این است که هیچ استعدادی در کشور به خاطر فقر و عدم دسترسی به امکانات مناسب از دست نرود و امیدواریم دیگر دانشگاه‌ها نیز به این برنامه بپیوندند.

وی افزود: ما پس از شناسایی متقاضیان نیازمند، نه براساس نمرات بلکه بر اساس پتانسیل علمی این دانشجویان، به آنها خدمات ارائه خواهیم کرد.

پروفسور لیز ابدان مسئول برنامه عدالت آموزشی انگلیس  نیز در باره این طرح گفت: این روش در زمینه ارائه عادلانه خدمات آموزشی بسیار مفید است. اما ما هنوز برای ایجاد یک بستر مناسب که در آن همه بتوانند به راحتی وارد دانشگاه شوند، راهی طولانی پیش رو داریم.

انتهای پیام

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار