تبلیغات

تدبر و فهم قرآن به شناخت انسان ازجایگاه رفیع پیامبر اسلام (ص) کمک می کند

کد خبر: 82349463 (5724442) | تاریخ خبر: 26/09/1395 | ساعت: 21:18|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی شامگاه جمعه در چهارمین همایش بزرگ قرآنی از نور تا نور استان البرز که در تلار شهیدان نژادفلاح کرج برگزار شد، افزود: حقیقت رسول گرامی اسلام ، قرآن مجسم است.
وی ادامه داد: پیامبر اسلام (ص ) به عنوان خاتم رسولان دارای ویژگی والا و خاص است و همانطور که در قرآن کریم آمده است، افضل انبیاء(ع) و همه انسان ها تاقیامت می باشند.
حسینی همدانی گفت: همه پیامبران دارای مشترکات عام هستند اما برخی انبیاء الهی از ویژگی خاص برخودار بودند که همه این صفات در وجود پیامبر اسلام (ص ) جمع شده است.
وی با بیان اینکه جایگاه و شان پیامبر اسلام (ص ) برای انسان قابل فهم وشناخت نیست ، اظهار داشت: تنها با تدبر و فهم عمیق قرآن است که می توانیم به برخی صفاف والای حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص ) شناخت پیدا کنیم .
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تاکید بر تلاوت و فهم قرآن در جامعه اسلامی گفت: تلاوت قرآن را باید در لوحه عمل قرار دهیم و اعمال روزانه خود را مطابق با فرامین الهی در این کتاب آُسمانی کنترل و محاسبه کنیم.
امام جمعه کرج افزود: انسان نباید اعمال اشتباه خود را توجیه کند بلکه باید ضمن مراقبت از اعمال و رفتار خود درصدد رفع گناهان و اشتباهات برآید.
در این همایش 2 تن از قاریان و حافظان بین المللی قرآن کریم به تلاوت آیاتی از این کتاب آسمانی پرداختند.
همچنین سماءبابایی دختر نوجوان روشندل و حافظ کل قرآن کریم کشور با حضور در این همایش به سووالات تعدادی از حاضران پاسخ داد و به نوجوانان و جوانان توصیه کرد که تلاوت قرآن کریم را سرآغازی برای عمل به قرآن قررار دهند.
در این همایش که شمار زیادی از حافظان و قاریان قرآن کریم استان البرز و خانواده ها حضور داشتند، ویژه برنامه های فرهنگی اجرا شد.
همچنین در این همایش که از سوی معاونت فرهنگی شهرداری کرج ، مرکز علمی کاربردی بینیاد شهید استان البرز، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد با قید قرعه به تعدادی از حاضران جوایزی اهداء شد.
7410/ 6155خبرنگار: مژگان السادات سجادی ** انتشار دهنده : محمد عزیزپور

انتهای پیام /*

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار