تبلیغات

400 هزار شناسنامه مکانیزه در کهگیلویه و بویراحمد صادر شد‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمدعلی تقوی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، صدور اسناد هویتی مکانیزه را از مهم‌ترین مأموریت‌های ثبت احوال عنوان کرد و اظهار داشت: شناسنامه مکانیزه و کارت ملی هوشمند دو خروجی مهم این طرح است.

وی با اشاره به آغاز صدور شناسنامه مکانیزه از سال 89، افزود: تاکنون بیش از 400 هزار شناسنامه مکانیزه در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هدفگذاری ما در سال 95، صدور بیش از 60 هزار شناسنامه مکانیزه است که از ابتدای امسال تاکنون حدود 47 هزار و 221 مورد صادر شده و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم به این هدفگذاری دست یابیم.

تقوی با بیان اینکه زیرساخت‌های صدور شناسنامه مکانیزه و کارت ملی هوشمند در سال‌های اخیر در استان فراهم شد، تصریح کرد: هم‌اکنون بیش از نیمی از ادارت استان به فیبر نوری متصل هستند.

وی صدرو کارت ملی هوشمند را از اساسی‌ترین کارهای سازمان ثبت احوال عنوان و ابراز کرد: در چند سال اخیر بیش از 170 هزار نفر از مردم استان برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده‌اند که از این میزان برای بیش از 140 هزار نفر کارت صادر شده و تا یک ماه آینده 30 هزار کارت دیگر هم صادر می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد جایگزینی کارت ملی هوشمند به جای شناسنامه را از مهم‌ترین سیاست‌های سازمان ثبت احوال در سال‌های آینده دانست و گفت: در حال حاضر بیش از 250 نوع از خدمات دولت الکترونیک را می‌توان توسط این کارت ارائه داد.

تقوی تصریح کرد: 50 نوع از کارت‌هایی که هم‌اکنون در دست مردم است از جمله کارت‌های هوشمند سلامت، بیمه، درمان و غیره را می‌توان جمع‌آوری و به جای همه آن‌ها کارت ملی هوشمند تحویل داد.

وی امنیت بالای کارت ملی هوشمند را از دیگر مزایای این کارت عنوان کرد و ادامه داد: در انتخابات اخیر 25 فرآیند عملیات کاری پیش‌بینی شده بود که از این تعداد، 23 فرآیند از طریق کارت ملی هوشمند انجام می‌گرفت.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در انتخابات سال گذشته همه صندوق‌های اخذ رأی به سامانه ثبت احوال متصل شده و تعداد افراد شرکت کننده در انتخابات و جنسیت آن‌ها به صورت لحظه به لحظه در ستاد انتخابات کشور رصد می‌شد.

انتهای پیام/

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار