تبلیغات

البغدادی خواهان تشدید حملات به کشورهای عربی و اروپایی شد

یک منبع محلی در استان نینوای عراق امروز دوشنبه گفت که ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش خواستار تشدید حملات این گروه علیه کشورهای عربی بویژه تاسیسات نفتی آنها و کشورهای اروپایی شده است.

 به گزارش مشرق، یک منبع محلی در استان نینوای عراق به شبکه تلویزیونی السومریه نیوز گفت: ابوبکر البغدادی به سران گروه داعش موسوم به "مجلس شورای مجاهدین" دستور داده است که هسته‌های خفته و پنهان این گروه در کشورهای عربی و اروپایی را فعال کرده و حملات ویژه‌ای علیه گردهمایی های غیرنظامیان اجرا کنند.

وی که خواست نامش فاش نشود، افزود: البغدادی از سران گروه داعش از مهاجرین خواست تا هسته های خفته داعش در کشورهای عربی را فعال کرده و حملات به تاسیسات نفتی و منافع خارجی متعلق به کشورهای شرکت کننده در ائتلاف بین المللی علیه داعش را تشدید کنند.

این منبع افزود: البغدادی پیامی به عناصر خود در مجلس شورا که با هسته های داعش ارتباط دارند، فرستاده است تا حملات ویژه‌ای را انجام دهند و بیشترین تعداد افراد ممکن را کشته و زخمی کنند.

وی تصریح کرد: البغدادی خواستار حمله به تاسیسات نفتی و منافع خارجی در کشورهای عربی شده است؛ علاوه بر اجرای حملات در کشورهای اروپایی در پاسخ به آنچه آن را تجاوز ائتلاف بین المللی به سرزمین خلافت و مسلمان دانسته است.

برپایه این گزارش، یک منبع محلی در استان نینوای عراق روز جمعه گفت که گروه داعش به عناصر مهاجر خود دستور داده است تا به کشورهایشان بازگشته و ایجاد "ولایت های عربی" را در آنجا به عنوان مقدمه‌ای برای حمله به مقرهای دولتی اعلام کنند.

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار