تبلیغات

عبدالباری عطوان: حمایت ترکیه از تروریست ها ، دامنگیر خودش شد

کد خبر: 82372509 (5756312) | تاریخ خبر: 14/10/1395 | ساعت: 12:8|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

عبد الباری عطوان در سرمقاله امروز (سه شنبه) نوشت: حملات تروریستی اخیر داعش در استانبول نشان می هد که این گروه تروریستی با از دست دادن مناطق تحت اشغال خود در عراق و سوریه ادبیات و خط مشی خود را تغییر داده و حمله به عمق استراتژیک کشورهایی که پیشتر آنها را حامی خود می دانست، سرلوحه کار خود کرده است.
عطوان با اشاره به خطری که گروه تروریستی داعش دارند ، می گوید: این گروهها مانند اختاپوس بازوان آن در همه جا حضور داشته ومی توانند هسته های خفته خود را با کمترین هزینه و بیشترین صدمه و ویرانگری فعال کنند.
وی معتقد است : انفجارها و حملات تروریستی داعش نشان می دهد که جنگ با این گروه تروریستی در سوریه، عراق و لیبی پایان این گروه نیست و هسته های خفته تروریست ها خطری پیش بینی نشده در حجم وسیع هستند.
عطوان افزود: 'ابوبکر البغدادی' سرکرده گروه تروریستی داعش از عناصر خارجی خود خواسته که به سرزمین های خود بازگردند و تاسیسات نفتی و زیر ساختی و اصلی این کشورها مانند تاسیسات نفتی کشورهای عربی و اسلامی را هدف حمله قرار دهند وحملات همزمان اخیر آنها در بغداد و سامراء عراق، استانبول ترکیه ، طرطوس سوریه و برلین آلمان نشان می دهد که مبارزه با داعش امری طولانی مدت خواهد بود و به زودی نمی توان از این پدیده شوم خلاصی یافت.
وی به نقل از یک منبع داعشی می نویسد که کشوری مانند ترکیه جرات مبارزه با داعش را ندارد و توافقی ضمنی و نانوشته بین آنها وجود دارد و زمانی که ترکیه به این گروه ترویستی حمله کند داعش جنگ را به عمق جغرافیایی این کشور خواهد کشید و زیر بنای اقتصادی این کشور راکه گردشگری است و سالانه 36 میلیارد دلار درآمد ترکیه از این طریق است، هدف حمله قرار می دهد.
سردبیر روزنامه رای الیوم در ادامه نوشته است : حمله به کلوب شبانه که 24 نفر از کشته شدگان آن اتباع خارجی هستند ،صحت این پیام داعش را تصدیق می کند و نشان می دهد که ترکیه برای مردم آن و گردشگران مکان امنی نیست.
عطوان می گوید: گروه ترویستی داعش همچنان خطری بزرگ محسوب می شود و هسته های خفته آن هنوز در کشورهای مختلف حضور دارند و ضعیف نشده اند و ذخایر حمایتی از آنها همچنان از آنها پشتیبانی می کنند.
وی در پایان با اشاره به حمایت های برخی کشورهای عربی وغربی از داعش و نقش آنها در ظهور این گروه تروریستی با تعبیر (هذه هی بضاعتکم ردت الیکم) افزود که این حاصل عملکرد خود شماست که به خودتان بازگشته است.
خاورم**9366**مترجم:صغری رحیمی**انتشاردهنده:عزیز موسوی

انتهای پیام /*

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار