تبلیغات

بیش از 957 هزار دانش‌آموز پایه نهم در کشور مشغول به تحصیل هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، قربانعلی افشانی عصر امروز در جمع معاونین آموزشی و کارشناسان آموزش متوسطه استان کردستان که در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار شد، اظهار داشت: میانگین درصد قبولی امتحانات نهایی امسال 2/17 درصد و میانگین نمرات امتحانات نهایی 24 صدم درصد در سطح کشور ارتقا پیدا کرده است.

وی بر برنامه‌ریزی و تمهید مقدمات برای استقرار بهینه پایه یازدهم در سال تحصیلی آینده تاکید کرد و گفت: استان کردستان از نظر درصد قبولی و میانگین نمرات امتحانات نهایی دو برابر میانگین کشوری رشد داشته است.

مدیرکل آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد 957 هزار 129 دانش‌آموز پایه نهم در کل کشور مشغول به تحصیل هستند تصریح کرد: مدیران مدارس باید با موضوع هدایت تحصیلی به خوبی آگاه باشند و با برنامه‌ریزی دانش‌آموزان را به سوی رشته‌های مورد علاقه خود هدایت کنند.

وی گفت: امسال استقرار پایه دهم کار بسیار سنگین و دشواری است و مسئولان استان باید با تمهید مقدمات و تشکیل ستاد در سطح استان و شهرستان‌ها، زمینه را برای استقرار این پایه در مهر ماه سال آینده فراهم کنند

افشانی افزود: هدایت تحصیلی فرایندی یک ساله است و باید در این بازه زمانی اولیا، دانش‌آموزان، مشاورین، مدیران مدارس و معلمین کاملا توجیه شوند.

وی اظهار کرد: اگر در طول سال موضوع هدایت تحصیلی به خوبی انجام شود و دانش‌آموز وضعیت و علاقمندی خود را بداند قطعاً مشکلات کمتر خواهد شد.

انتهای پیام/

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار