تبلیغات

استقبال هراتی های افغانستان از مدرسه ایرانی «کوثررضوی»

کد خبر: 82374757 (5757945) | تاریخ خبر: 15/10/1395 | ساعت: 19:55|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به گزارش ایرنا، «محمد ناصر انصاری» مدیر مدرسه کوثر رضوی در هرات روز چهارشنبه در گفت گوی اختصاصی به ایرنا گفت: این مدرسه بر اساس دروس آموزشی افغانستان فعالیت می کند، اما مدیریت و شیوه تدریس آن، مطابق با نظام آموزشی ایران است که نتیجه مطلوبی داشته و بسیاری از دانش آموزان این مدرسه در کنکور دانشگاه های افغانستان قبول شده اند.
به گفته وی ، این مدرسه توسط مدیر موسسه «مفتاح قایم» مشهد برای آموزش بهتر دانش آموزان افغان در هرات تاسیس شده و اکنون در آن 380 دانش آموز دختر و 250 دانش آموز پسر در مقاطع مختلف سرگرم تحصیل هستند که نسبت به سال گذشته شمار دانش آموزان 10 درصد افزایش داشته است.
انصاری افزود: از اغاز تاسیس این مرکز اموزشی تا به حال 140 دانش اموز پسر و 110 دانش اموز دختر مقطع متوسطه را پشت سر گذاشته اند و نتایجی را که این دانش آموزان در کنکور دانشگاه های افغانستان به دست آورده اند، موجب شده تا مدرسه کوثر ایران در میان مدارس هرات، جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد.
به گفته مدیر این مدرسه، پذیرش دانش اموزان در این مدرسه، از طریق ازمون ورودی صورت می گیرد و آن عده از نوآموزان و یا دانش آموزانی که بتوانند 75 درصد نمره ازمون ورودی را کسب کنند، برای تحصیل در مدرسه کوثر ایران پذیرفته می شوند.
انصاری گفت که شماری از دانش اموزان این مدرسه برای ادامه تحصیل به ایران معرفی شده اند.
به گفته وی، در بدو تاسیس، معلمان ایرانی و افغان در این مدرسه تدریس می کردند، اما اینک تنها معلمان افغان کار تدریس دانش آموزان را به عهده دارند.
وی افزود، شمار معلمان این مدرسه به 90 تن می رسد و سالانه شماری از آنان برای تقویت شیوه تدریس، برای شرکت در دوره های کوتاه مدت به ایران فرستاده می شوند و امسال نیز 80 تن از آنان به ایران اعزام خواهند شد.
انصاری، هدف عمده فعالیت این مدرسه ایرانی را در هرات، اموزش صحیح و پرورش دانش آموزان مستعد افغان دانست.
شبک **آساق**292**291*1610 **1917**انتشار دهنده:سید محمدباقر نوربخش

انتهای پیام /*

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار