تبلیغات

30 هزار قرآن‌پژوه در طرح ملی تربیت حافظان قرآن در اصفهان شرکت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به‌ نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن امیری اظهار داشت: امسال پنجمین دوره طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم استان اصفهان از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و این طرح در مدت 11 ماه در سراسر بقاع متبرکه و مراکز فرهنگی و قرآنی همکار با ادارات اوقاف و امور خیریه استان اجرا شده است و 5 اسفند ماه با برگزاری آزمون نهایی این طرح در سال 95 به اتمام می‌رسد.

وی افزود: این طرح امسال با حضور بیش از 30 هزار قرآن پژوه در 11 رشته حفظ جزء 30، حفظ جزء 30 و یک، حفظ 5 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم، حفظ موضوعی 300 موضوع قرآن کریم، حفظ موضوعی 150 موضوع قرآن کریم و غیره در جوار 200 بقعه متبرکه استان اصفهان و با همکاری 700 مربی مجرب قرآنی برگزار شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: در همین راستا نیز کلیه قرآن پژوهان در آزمون نهایی این طرح که از 30 دی ماه لغایت 10 بهمن ماه به صورت شفاهی برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

وی بیان کرد: این آزمون توسط مربیان برگزیده این طرح برگزار می‌شود و نفراتی که بتوانند نمره قبولی در آزمون شفاهی کسب کنند در آزمون نهایی و کتبی این طرح که به صورت همزمان با سراسر کشور در تاریخ 5 اسفند ماه برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

امیری خاطرنشان کرد: افرادی که بتوانند در آزمون نهایی این طرح نمره قبولی کسب کنند علاوه بر دریافت گواهینامه رسمی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه می‌توانند از مزایایی که از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه برای آن‌ها در نظر گرفته شده است نیز استفاده کنند، همچنین طی مراسمی از بین نفرات برتر این دوره قرعه کشی شده و به قید قرعه به هر نفر جایزه نفیسی اهدا می‌شود.

انتهای پیام/

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار