تبلیغات

تخریب خانه قدیمی سیدجمال الدین ضربه فرهنگی به اسدآباد بود

کد خبر: 82378541 (5763345) | تاریخ خبر: 19/10/1395 | ساعت: 11:32|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent3_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

حمزه عبدکوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خانه پدری سیدجمال الدین اسدآبادی در باغچه ای زیبا در محله سیدان واقع شده بود که در سالهای قبل به طور کلی نابود و بنایی جدید در این محل احداث شد.
وی با بیان اینکه بنای یادبود هرگز تداعی کننده نام و خاطره ای از سیدجمال نیست، اظهار کرد: با تغییر کاربری های صورت گرفته در این بنا دانشگاه علمی کاربردی و اداره میراث فرهنگی و گردشگری در آن مستقر شده اند.
عبدکوند خاطرنشان کرد: گردشگران هنگام ورود به شهر سیدجمال به دنبال آثار باقی مانده از این فیلسوف بزرگ هستند و ما با دستان خالی به استقبال انان می رویم.
شهردار اسدآباد گفت: با هدف جبران بخشی از این کمبودها، سردیسی از سیدجمال الدین اسدآبادی توسط شهرداری ساخته خواهد شد.
عبدکوند اظهار کرد: طرح این سردیس قرار است توسط فرهنگ و ارشاد همدان تهیه و در اختیار شهرداری قرار گیرد.
وی تصریح کرد: چهره نگاری این سردیس بسیار مهم است و در این رابطه از مجسمه سازان برجسته کشور استفاده خواهد شد تا بیشترین شباهت را به سیدجمال الدین داشته باشد.
عبدکوند گفت: این مجسمه در ورودی جاده سلامت نصب و در هفته گرامیداشت سیدجمال الدین اسدآبادی رونمایی خواهد شد.
شهردار اسدآباد با اشاره به نامگذاری امسال در استان همدان به نام سیدجمال الدین اسدآبادی از سوی استاندار همدان گفت: امسال فرصت خوبی است تا با فضاسازی فرهنگی افکار و اذهان مردم استان را به عقاید و آرای سیدجمال آشنا و نزدیک کنیم.
سید جمال‌الدین اسدآبادی در سال 1217 در محله سیدان اسدآباد دیده به جان گشود. او سیاستمدار، روزنامه نگارو بنیانگذار نهضت بیداری مسلمانان در جهان بود و به بیدارگر مشرق زمین مشهور است.
18 اسفند سالروز شهادت سیدجمال الدین اسدآبادی در تقویم به نام روز بیداری اسلامی ثبت شده است.
7527/6993
خبرنگار: زهرا زارعی** انتشار:اکبر بهاروند

انتهای پیام /*

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار