تبلیغات

وزیر خارجه انگلیس روسیه را به حملات سایبری علیه آمریکا متهم کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، «بوریس جانسون» مدعی شد که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در عملیات هک سرور کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا در دوره رقابتهای انتخاباتی این کشور دست داشته است و مسکو را متهم ساخت که «به تمام ترفندها متوسل شده است».

این نخستین بار است که دولت انگلیس گزارشات سرویسهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر نقش روسیه در حملات سایبری علیه این کشور را تأیید کرده است. این در حالی است که سرویسهای اطلاعاتی انگلیس برای اولین بار در خصوص احتمال وقوع این گونه حملات به آژانسهای همکار خود در آمریکا هشدار داده بودند.  

وزیر امور خارجه انگلیس در سخنرانی خود در مجلس عوام این کشور مدعی شد که «کاملاً روشن است» عملیات هک توسط روسیه هدایت شده است.

 وی در ادامه افزود که به دولت آینده آمریکا گفته است که «دولت روسیه- پوتین و کاخ کرملین- به تمام حقه های کثیف متوسل می شود؛ اما این اقدام نابخردانه روسیه را بی اعتبار و یا منزوی خواهد ساخت».

جانسون در ادامه اتخاذ یک سیاست تعامل و هوشیاری دوگانه را ضروری دانست و مدعی شد که «با توجه به اقدامات روسیه در بالکان غربی و حوزه نبرد سایبری، کاملاً روشن است که آنها [روسیه] حسن نیت ندارند».

با توجه به عدم تمایل «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا به اذعان به هرگونه دخالت روسیه در روند انتخابات آمریکا، بوریس جانسون با رعایت جوانب احتیاط این اظهارات را ادا کرد.

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار