تبلیغات

سفر نخست وزیر سابق انگلیس به بحرین/ تلاش انگلیس برای گسترش روابط با آل خلیفه

کد خبر: 82382238 (5770122) | تاریخ خبر: 22/10/1395 | ساعت: 3:11|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

به نوشته روزنامه الوسط بحرین، حمد بن عیسی آل خلیفه شاه بحرین در گفت و گو با دیوید کامرون از تلاش های نخست وزیر سابق انگلیس و نقش وی در تحکیم روابط میان دو کشور و نیز کشورهای عربی خلیج فارس تشکر کرد.
شاه بحرین با اشاره روابط تاریخی و نزدیک بحرین و انگلیس افزود: این روابط تاریخی و همواره سازنده و مفید بوده است.
در این دیدار دو طرف همچنین باهم درخصوص آخرین تحولات منطقه و جهان گفت و گو کردند.
ازسوی دیگر نخست وزیر سابق انگلیس نیز از نقش شاه بحرین در گسترش روابط میان دو کشور تشکر کرد و خواستار گسترش روابط با بحرین شد.
در ماه های گذشته کشورهای حاشیه خلیج فارس شاهد سفر مقام های انگلیسی از جمله ترزا می نخست وزیر انگلیس و بوریس جانسون وزیر خارجه این کشور بوده است.
«بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس نوزدهم آذرماه در سفر منطقه ای خود به کشورهای حاشیه خلیج فارس به منامه پایتخت بحرین رفت و با هدف گسترش همکاری به ویژه در حوزه های اقتصادی و نظامی با شاه بحرین دیدار کرد.
بر اساس آمار ارائه شده صادرات بریتانیا به شش کشور شورای همکاری خلیج (عربستان، امارات، قطر، بحرین، عمان و کویت)، حدود 18درصد رشد داشته و این روند رشد صادرات برای سال های آینده نیز پیش بینی شده است.
انگلیس برنامه خاصی را برای تقویت و آینده زیرساخت¬ها در نظر دارد که شامل زیرساخت¬های هوشمند و پایدار می گردد و نیازمند 250 میلیارد پوند سرمایه گذاری است.
این کشور به دنبال تجارت و سرمایه گذاری به میزان 2 تریلیون دلار در این منطقه است. فعالیت های تجاری انگلیس در کشورهای عربیِ منطقه، اغلب در قالب دو شرکت بی پی (بریتیش پترولیوم) و شرکت صنایع دفاعی و هوایی؛ «بی آی. ای»، دنبال می شود، گرچه در سال های اخیر سایر شرکت ها نیز به دنبال استفاده از بازار تجملاتی و لوکس مردمان این منطقه بوده اند.
درحالی مقام های انگلیسی برای گسترش روابط اقتصادی و نظامی خود به بحرین سفر می کنند که این کشور از سوی بسیاری از مجامع بین المللی به نقض حقوق بشر متهم است و صدها تن از فعالان سیاسی و مذهبی این کشور در زندان حضور دارند.
شبک **خاورم**9365** 1917**مترجم: رضا میرزائی* انتشار دهنده:سید محمد باقر نوربخش

انتهای پیام /*

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار