تبلیغات

ادب و اخلاق بالاترین میراث به جامانده از آیت الله هاشمی رفسنجانی است

کد خبر: 82383301 (5771717) | تاریخ خبر: 22/10/1395 | ساعت: 16:47|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

حجت الاسلام علی عسگری روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد افزود: فقاهت، فصاحت، سیاست ورزی ماهرانه، روحیه تشکیلاتی و آینده نگری از دیگر خصایل و ویژگی های مهم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.
وی با بیان اینکه الگوی آیت الله هاشمی، پیامبر اعظم، اهل بیت و امام راحل بود، اظهار کرد: امروز نیز فقاهت، معرفت شناسی، خداباوری و مجاهدت در راه احیای دین الهی این بزرگ مرد می تواند برای همه مردم سرمشق و الگو باشد.
وی اظهار کرد: بر طبق فرمایش رهبر معظم، راه درست، اصولگرایی اصلاح طلبانه است و آیت الله هاشمی در طول زندگی اش در این مسیر گام برداشت و ایشان یک خداباور حقیقی و کم نظیر بود.
وی با اشاره به اینکه مبارزات قبل از انقلاب آیت الله رفسنجانی با تاسی به قرآن شروع شد، افزود: ایشان در زیر شکنجه های طاقت فرسای ساواک تعبیرش این بود که من همه ارتباط و اتصالم به خدا بود و برای اینکه شرایط ظلمانی و طاقت فرسای زندان را تحمل کنم، با خدا از طریق قران سخن می گفتم.
وی تاکید کرد: آیت الله رفسنجانی چهره قرآن پژوه ارزشمند و یک مفسر بزرگ قرآن کریم بود که مفاهیم قرآنی را با واژگان متنوع قرآنی تفسیر می کرد.
به گفته وی، آیت الله رفسنجانی عاشق و شیفته خدا بود و جانش را در کف اخلاص قرار داده و تا پای مرگ و شهادت برای یاری و دین خدا پیش می رفت و التزام به آخرت چنین فردی ایجاب می کرد که تملق گو و چاپلوس نباشد و موضع حق خواهی و آزاد اندیشی داشته و حریت خود را به چیزی نفروشد.
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اقدامات مبارزاتی آیت الله هاشمی برای پیروزی انقلاب اسلامی در کنار مقام معظم رهبری و هم چنین مرحوم آیت الله طبسی ادامه داشت.
به گفته وی، ایشان عاشق و شیفته امام راحل بود و رفاقت و اخوت ایشان با مقام معظم رهبری 60 ساله بود.
حجت اسلام عسگری با بیان اینکه آیت الله هاشمی حامی اصولگرایان اصلاح طلب بود؛ افزود: هر وقت ما تحت فشار دوستان طیف مقابل قرار می گرفتیم و آنان شرایط را سخت می گرفتند، آقای هاشمی همچون پدر برای اصلاح طلبان دلسوزی می کرد.
در این مراسم که در مسجد جامع حضرت مهدی (عج) دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مقدس برپا شد، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، علی اصغر احمدی معاون سیاسی وزیر کشور و دیگر مسئولان به همراه جمعی از دانشجویان و استادان این دانشگاه حضور داشتند.
3027/ 6012خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار