تبلیغات

فیلم جنجالی که استرالیا با نام کشتی حامل سلاح ایران منتشر کرد

استرالیا ایران را به قاچاق سلاح به یمن متهم کرد!
دولت استرالیا مدعی شده است که از یک کشتی که به تازگی در نزدیکی سواحل یمن توقیف کرده، تسلیحاتی ساخت ایران به دست آورده است.

ایران آنلاین /  به گزارش نیویورک تایمز، دولت استرالیا طی بیانیه ای ایران را به قاچاق تسلیحات در شاخ آفریقا و شبه جزیره عرب متهم کرد.

استرالیا ادعا کرده، تسلیحاتی که کشتی جنگی استرالیایی در ماه فوریه سال گذشته کشف کرد، شامل هزاران سلاح سبک، سلاح سبک ضد زره و موشک انداز دوش پرتاب است.

این درحالی است که ایران هرگونه ارسال تسلیحات به یمن را رد کرده است.

متهم کردن ایران به ارسال تسلیحات به یمن برای تقویت نیروهای انقلابی مردمی، ارتش یمن و مبارزان انصارالله در مقابل حملات همه جانبه زمینی و هوایی ائتلاف عربی-آمریکایی به رهبری عربستان سعودی در حالی صورت می گیرد که آمریکا، انگلیس و کانادا میلیاردها دلار اسلحه به عربستان صادر و همچنین این کشور را در تجاوز به یمن پشتیبانی اطلاعاتی می کنند.

تسلیحات ممنوعه ای که آمریکا و انگلیس در اختیار عربستان قرار داده اند، شامل بمب های هدایت شونده GBU و بمب های خوشه ای است که دو طرف به صادرات و استفاده آن علیه غیر نظامیان یمنی اعتراف کرده اند.

عربستان در ششم فروردین سال 1394 حمله نظامی همه جانبه خود را علیه مردم انقلابی یمن برای بازگردان عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت آغاز کرد. این حملات همچنان ادامه دارد و باعث کشتار هزاران شهروند، ویرانی ، قحطی و تخریب زیرساخت های یمن در وسعت فراوانی شده است.

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار