تبلیغات

106 هکتار اراضی ملی در استان سمنان امسال رفع تصرف شد

کد خبر: 82383966 (5772547) | تاریخ خبر: 23/10/1395 | ساعت: 10:6|
'; $.ajax({ type: "Post", url: "/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend", data: "{data:'" + data + "', enterd: '" + enterd + "' , captcha:'" + captcha + "' }", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (msg) { if (msg.d == "") { //alert('با موفقیت ارسال شد'); ResultText.innerHTML = "

با موفقیت ارسال شد

"+ divbody; } else { alert(msg.d); ResultText.innerHTML = oldhtml; } ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent1_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode(); }, error: function () { ResultText.innerHTML = "error"; } }); } function ShowPopup(layer, obj) { $(".popup").colorbox({ width: "350px", inline: true, href: "#ResultText" }); //var objLayer = document.getElementById(layer); //doPopup(objLayer,obj) }

سرهنگ عباسعلی ترحمیان روز پنجشنبه در گفت گو با ایرنا افزود: از 106 هکتار اراضی رفع تصرف شده در استان سمنان در 9 ماه 95، حدود 49.9 هکتار در قالب 21 فقره برخورد قضایی و با اجرای احکام برای متخلفان، از اراضی ملی رفع تصرف شد.
وی ادامه داد: از 106 هکتار اراضی رفع تصرف شده استان سمنان در سال 95 حدود 46 هکتار مربوط به شهرستان شاهرود، 44 هکتار در شهرستان میامی، هشت هکتار در شهرستان مهدیشهر، 3.5 هکتار در شهرستان دامغان و 4.5 هکتار در شهرستان سرخه بوده است.
سرهنگ ترحمیان با اشاره به این که طبق قانون 55 سازمان جنگل‌ها 2 نوع برخورد برابر متصرفان پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: در برخورد اول با اعلام هشدار و اخطار، متخلف زمین را رفع تصرف می کند و در برخورد دوم نیز صدور حکم قضایی و برخورد قانونی با متصرفان است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان سمنان بیان داشت: در برخورد نوع دوم با متصرفان، در شهرستان دامغان 44 هکتار در قالب 12 فقره، در شهرستان مهدیشهر سه هکتار در قالب 6 فقره و در شهرستان میامی 2 هکتار در قالب سه فقره، رفع تصرف و به اراضی ملی باز گردانده شد.
وی، به 10 مورد قلع و قمع ساختمان های احداث شده در اراضی ملی در 9 ماه سال 95 در استان سمنان اشاره کرد و گفت: این گونه برخورد نیز در شهرستان دامغان با چهار مورد، شهرستان مهدیشهر با سه مورد، شهرستان شاهرود 2 مورد و در شهرستان میامی یک مورد بوده است.
وی با اشاره به این که 2 نوع تاغ سیاه و زرد در مناطق بیابانی استان سمنان وجود دارد، خاطرنشان کرد: به دلیل مرغوب بودن چوب تاغ به ویژه برای تهیه زغال به دلیل ماندگاری، قاچاق این گونه گیاهی مورد توجه و هجمه قاچاقچیان چوب قرار گرفته است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان سمنان گفت: در 9 ماه سال 95 با همکاری دادستانی و تعزیرات حکومتی 6 تن چوب تاغ و بیش از 900 کیلوگرم زغال تاغ در استان کشف شد.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین کشفیات مربوط به تاغ مربوط به مناطق جنوبی شهرستان سمنان بوده که سوداگران با انتقال چوب و فراوری و تبدیل آن به زغال، با از بین بردن منابع طبیعی و انتقال آن به استان های همجوار شمالی، سود سرشاری را به دست می آوردند.
وی افزود: در 9 ماه سال 95 نزدیک به 10 قاچاقچی چوب تاغ دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند تا برخورد قاطعانه با صدرور حکم و اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.
سرهنگ ترحمیان یاد آورشد: ضمن تشدید اقدامات کنترلی با گشت های مشترک با اداره کل تعزیرات حکومتی از مغازه های سطح شهر، از فروش زغال تاغ جلوگیری و با متخلفان برخورد می شود.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان سمنان با اشاره به این که مشارکت هایی با دهیاری شهرستان های هدف انجام شده است، افزود: از ساکنان مجاور مراتع و جنگل ها خواسته شده تا از این نعمت به اندازه سهم خود حراست کنند.
به گزارش ایرنا، از 9.7 میلیون هکتار وسعت استان سمنان، 55 درصد نواحی بیابان و خشک، 38.5 درصد مراتع، 2 درصد اراضی کشاورزی و 3.6 درصد جنگل است.
7344/6103
خبرنگار: امیرحسین کاشی منش ** انتشاردهنده: مصطفی دهقان

انتهای پیام /*

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار