تبلیغات

نخستین سمینار پیوند سلول‌های بنیادی غرب کشور درکرمانشاه برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین سمینار پیوند سلول‌های بنیادی غرب کشور با حضور ۱۵۰ نفر از دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های ایلام، کردستان، تهران، لرستان در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برگزار شد.

در این سمینار آموزشی ۲۱ سخنرانی با محوریت مباحث پیوند مغز و استخوان و سلول‌های بنیادی توسط اساتید و کارشناسان ارائه گردید.

از جمله مباحث و موضوعات مطرح شده در این سمینار می‌توان به عوارض حاد بعد از پیوند سلول‌های بنیادی، اهمیت و جایگاه بخش پیوند سلول‌های بنیادی غرب کشور و فرآورده های خونی اشاره کرد.

دکتر سروش، رئیس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه در این سمینار بیان کرد: بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان امام رضا(ع) با کادر مجرب و تیم ارزشمند و حمایت‌های دانشگاه و سایر موسسات، یک مرکز موفق در غرب کشور است که تاکنون ۳۲ بیمار را درمان نموده است.

همچنین رئیس بخش پیوند مغز و استخوان و سلول‌های بنیادی بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه ارائه جدیدترین مباحث در حوزه پیوند سلول های بنیادی، تبادل تجارب و و نظرات و پیشنهادها برای ارتقا فعالیت‌ها را از اهداف برگزاری این سمینار دانست.

مهرداد پاینده با اشاره به فعالیت بانک سلول‌های بنیادی در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه گفت: عضوگیری در شهرستان‌ها از نیمه دوم سال شروع شده تاکنون ۵۰۰۰ نفر از مردم استان  در این بانک ثبت نام کردند.

درباره سایت

کلیه مطالب سایت توسط ربات از خبرگزاری های معتبر و سایتهای فارسی زبان به همراه لینک منبع باز نشر می شود و سایت ما هیچ مسئولیتی نسبت به آنها ندارد. لطفا در صورت برخورد با مطالب و صفحات خلاف قوانین در سایت آن را از طریق لینک گزارش تخلف در قسمت پایین به ما اطلاع دهید تا رسیدگی شود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار